Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 33 людини

Звіт директора

Дата: 2 лютого 2022 о 07:50, Оновлено 3 серпня 2022 о 12:40
Автор: Стасюк О. В.

 Звіт директора 2020 - 2021 https://content.e-schools.info/Popovichischool/library/%D0%B7%D0%B2%D1%96%D1%82_%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0_%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87%D1%96.doc

ЗВІТ ДИРЕКТОРА 2021- 2022

Загальноосвітня школа І – ІІ ст. с Поповичі належить до комунальної власності Голобської селищної ради. Функціонує з 1991 року. Заклад освіти розміщений  в одному приміщенні, яке знаходиться за адресою: вулиця Мартинюка, буд. 5. Проєктна потужність становить 246 місць.  У 2021/2022н.р. у закладі освіти навчалося 49 учнів. Середня наповнюваність 5,4 учня. 

Територія нараховує 2,5 га. Це навчальний корпус, спортивні майданчики. Біля приміщення  розміщена твердопаливна котельня. Територія обгороджена частково.

 У  приміщеннях  та  на  території  забезпечуютьсябезпечні  і  комфортні  умови  для  навчан-ня  та   праці. Приміщення школи не доступні для сторонніх осіб ( наказ від 1вересня 2020 року № 83 «Про режим роботи школи»).

У закладі освіти наявний  спортивний зал, оснащений необхідним обладнанням для проведення занять з фізичної культури, майстерня, комп’ютерний клас. Також облаштовані  спортивні майданчики, сховище для перебування здобувачів освіти і працівників закладу у разі надзвичайної ситуації.

Деякі  навчальні  кабінети  та  приміщення  обладнані в неповному обсязі у  відповідності  до  ви-мог  законодавства  і  освітньої  програми, але  використовуються в освітньому процесі. У закладі обладнано  навчальні кабінети, що повністю відповідають санітарно-гігієнічним вимогам та забезпечують виконання освітньої програми у повному обсязі. Приміщення використовуються раціонально.

   У всіх кабінетах є доступ до мережі Інтернет. У закладі обладнано кабінети  інформатики, народознавства та комбінована майстерня.

Однак кабінети фізики, хімії, біології  потребують додаткового спеціального обладнання. Також потребує оновлення матеріальної бази і кабінет інформатики.

У приміщеннях закладу освіти повітряно-тепловий режим та освітлення відповідає санітарним        нормам. Приміщення прибираються. 

Педагогічні працівники забезпечені  робочими місцями, але не всі мають повне тижневе навантаження.

Організація харчування в закладі освіти сприяє формуванню культури здорового харчування у здобувачів освіти. Переважна більшість учасників освітнього процесу задоволені умовами харчування. ( 78% учнів, 97%педагогів, 77% батьків). Спостерігається тенденція до покращення умов харчування. 

 Туалетні кімнати утримуються в належному стані, але потребують додаткового ремонту та облаштування.

У закладі освіти функціонує бібліотека, фонд якої щорічно поновлюється підручниками та художньою літературою.

    Особлива увага приділяється питанням безпеки життєдіяльності та охорони праці. У закладі систематично проводяться заходи, спрямовані на навчання і перевірку знань працівників з питань безпеки життєдіяльності та охорони праці. Всі необхідні журнали реєстрації інструктажів з охорони праці, журнали реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, інструкції з безпеки в кабінетах наявні та ведуться відповідно до вимог законодавства.  Приміщення закладу повністю обладнано протипожежною сигналізацією з виведенням на пульт цілодобової охорони.

У закладі освіти застосовуються необхідні підходи для адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, зокрема,  87% батьків стверджує, що у їх дітей не виникало проблем з адаптацією. Деякі батьки повідомили про незначні проблеми з адаптацією та завдяки належній організації психолого-педагогічного супроводу питання швидко вирішувалися.

У закладі освіти розроблено, затверджено та оприлюднено на сайті закладу План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню).  Заходи проводяться регулярно відповідно до плану роботи.

Дирекція та педагоги закладу освіти здійснюють системну роботу з  виявлення, реагування та запобігання булінгу, іншому насильству. Здобувачі освіти, яким     необхідна психолого-соціальна підтримка, отримують її.

Учасники освітнього процесу вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним. ( 86% учнів та 100% педагогів).

Керівництво та педагогічні      працівники закладу освіти проходять навчання (у  тому числі дистанційно) з протидії булінгу, співпрацюють з компетентними фахівцями, ознайомлюються з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому.

Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями, регулярно залучаючи їх до роботи   з питань запобігання та протидії булінгу.

У закладі освіти панує атмосфера довіри та спільної взаємодії педагогів та учнів. Спостерігається дотримання етичних норм, повага до гідності, прав і свобод дітей. Опитування учасників освітнього процесу показали, що у закладі освіти розроблені правила поведінки, яких вони дотримуються ( 82% батьків,  77 % учнів,  72% педагогів). Правила поведінки здобувачів освіти, затверджені наказом керівника від 30.12.2020р. № 170, які оприлюднені у різний спосіб ( на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та сайті закладу). До розроблення правил поведінки залучалися учні та їхні батьки.

У закладі освіти здійснюється постійний аналіз причин відсутності здобувачів освіти, на основі результатів аналізу приймаються відповідні рішення, які є результативними.

У закладі освіти створені відповідні умови та забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами (2 учнів), наявний пандус до навчального корпусу. Для дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в 2 інклюзивних класах, створено команди психолого-педагогічного супроводу, складено індивідуальні програми розвитку. Заклад освіти забезпечений фахівцями для реалізації інклюзивного навчання (2 асистенти вчителя, практичний психолог).

Заклад освіти у разі потреби співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Однак для покращення освітнього середовища необхідно: 

- забезпечити належний рівень освітлення території закладу у вечірній та нічний час;

- здійснити заміну застарілого кухонного обладнання;

- зробити капітальний ремонт у санвузлах;

- замінити застарілі коп"ютери на нові;

- покращити матеріальне забезпечення навчальних кабінетів;

-обладнати ресурсну кімнату.

У закладі освіти забезпечується інформування дітей та їхніх батьків про критерії оцінювання результатів навчання учнів. Критерії правила та процедури оцінювання навчальних досягнень учнів відображено в змісті Освітньої програми, оприлюднено в закладі та розміщено на сайті. За результатами анкетування 47% педагогів адаптовують критерії, правила і процедури оцінювання учнів, затверджені наказами Міністерства освіти і науки України щодо оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, 62% - використовують виключно рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

Відвідування уроків показало, що педагоги акцентують увагу на позитивній мотивації учнів до навчання та надають необхідну їм допомогу.  61% вчителів пояснюють та аргументують виставлення оцінок до початку оцінювання. Переважна більшість батьків (79% ) та здобувачів освіти (77 %) отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. Система оцінювання в початкових класах спрямована на відстеження індивідуального прогресу учня. В цілому 86 % здобувачів освіти та 92% батьків вважають оцінювання результатів навчання об’єктивним та справедливим у більшості випадків.

У закладі освіти проводиться внутрішній

моніторинг результатів навчання здобувачів освіти ( двічі упродовж навчального року).

За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, приймаються рішення щодо їх коригування.

Впроваджена система формувального оцінювання сприяє особистісному поступу здобувачів освіти. Більшість учителів використовують у своїй роботі формувальне оцінювання, відстежують особистісний поступ здобувачів освіти, формують у них позитивну самооцінку, відзначають досягнення, підтримують бажання навчатися, запобігають побоюванням помилитися.

Більшість здобувачів освіти відповідально ставиться до процесу навчання: 95% здобувачів освіти вважають, що результати навчання залежать від їх праці та наполегливості та батьків, які мотивують до навчання.

Крім того, вчителі закладу надають необхідну допомогу  в навчальній діяльності учнів у різних формах ( консультації, індивідуальні заняття та факультативи, допомога у підготовці до участі в інтелектуальних конкурсах та олімпіадах).

Проте самооцінювання та взаємооцінювання  результатів своєї роботи постійно здійснюють 26% здобувачів освіти та здебільшого -  54%.

За результатами анкетування усі педагоги використовують поточне та підсумкове оцінювання. 49% педагогів, крім поточного і підсумкого, використовують формувальне оцінювання. 

Водночас для вдосконалення системи оцінювання необхідно:

- своєчасно оприлюднювати критерії оцінювання при проведенні обов’язкових видів робіт;

- впроваджувати систему формувального оцінювання здобувачів освіти на навчальних заняттях;

- спрямовувати систему оцінювання на оволодіння учнями ключовими компетентностями.

Педагоги планують свою професійну діяльність. У них наявне календарно-тематичне планування, розроблене самостійно відповідно до освітньої  програми закладу, розробленої на основі Типової освітньої програми з урахуванням мети, індивідуальних особливостей учнів, особливостей закладу.

За результатами вивчення документації та опитування педагогічних працівників встановлено, що 95 % педагогів під час розроблення календарно-тематичного планування використовують рекомендації Міністерства освіти і науки України, 77%  -  зразки, що пропонуються фаховими виданнями, 51 %  - власний досвід. 

Власний педагогічний досвід  51% поширюють у матеріалах конференцій, семінарів, методичних об’єднань, 21% - на освітніх онлайн платформах. Окремі вчителі розробили власні сайти та блоги, ведуть сторінки у соціальних мережах. Для учнів, які цього потребують, педагогічні працівники розробляють індивідуальні освітні траєкторії.

Більшість педагогів під час освітнього процесу використовують інформаційно-комунікаційні технології, оволоділи та використовують технології дистанційного навчання. Усі учителі зазначили, що використовують ІКТ для зворотного зв’язку з дітьми (використовують платформи Zoom, Google Classroom, організовують тестування з використанням платформ «Всеосвіта», «На Урок», Google Classroom). Організація навчання з використанням технологій дистанційного навчання здійснювалася на належному рівні. Для усіх педагогів було організовано навчання з використання платформи Google Classroom.

Педагогічні працівники закладу освіти забезпечують власний професійний розвиток з урахуванням цілей та напрямів розвитку освітньої політики, обираючи кількість, види, форми та напрями підвищення рівня власної професійної майстерності, у тому числі щодо методик роботи з учнями з особливими освітніми потребами. За результатами анкетування вчителі підвищують кваліфікацію на курсах ВІППО – 72%,  онлайн курсах – 79%, шляхом самоосвіти – 74%, на вебінарах – 51%, семінарах – 21%, тренінгах та майстер-класах – 42%.  

Педагогічні працівники здійснюють інноваційну діяльність, реалізують освітні проєкти.

Переважна більшість здобувачів освіти ( 85%) вважає, що їхня думка має значення (вислуховується і враховується) в освітньому процесі. Загалом освітня діяльність у школі ґрунтується на засадах педагогіки партнерства, довіри, доброзичливості, із застосуванням особистісно-орієнтованого підходу.

У закладі освіти сплановано та реалізуються заходи, що передбачають конструктивну співпрацю педагогів з батьками учнів. Співпраця відбувається у різноманітних формах, що сприяє налагодженню партнерських взаємин між педагогами закладу освіти та батьками здобувачів освіти. Забезпечується зворотній зв’язок. 93% - в цілому задоволені,  організацією освітнього процесу в школі.

 У школі діють методичні структури, на яких розглядаються питання щодо поліпшення науково – методичної роботи.

77%  педагогів вважають, що психологічний клімат закладу освіти сприяє їхній співпраці між собою.

У школі розроблено Положення про академічну доброчесність, створена комісія з питань академічної доброчесності (наказ від 01.09.2020р. № 89). За результатами анкетування педагоги інформують здобувачів освіти про необхідність дотримання основних засад та принципів академічної доброчесності під час проведення бесід (88%), знайомлять з поняттям академічної доброчесності 33%), на уроках дають такі завдання, які унеможливлюють списування (53%). Роботи педагогів та учнів навчального закладу, які беруть участь у творчих конкурсах проходять перевірку на антиплагіат.

77% педагогічних працівників цілком задоволені та 23%  - переважно задоволені психологічним кліматом у закладі та вважають його безпечним та комфортним.

Потребою у вдосконаленні педагогічної діяльності є:

  • створення та використання педагогічними працівниками власних освітніх ресурсів;
  • використання педагогами ІКТ під час навчання;
  • залучення педагогічних працівників до роботи в якості освітніх експертів.

У закладі освіти затверджено «Стратегію розвитку на 2021-2025рр», що схвалено педагогічною радою (протокол від 05.01.2021р. № 8) і погоджено головою Ради школи, яка відповідає та спрямовує розвиток закладу й націлена на підвищення якості освіти та якості освітньої діяльності.

Річний план школи на 2021/2022н.р. схвалений педагогічною радою (протокол від 27.08.2020р. № 1), введений в дію наказом керівника ( наказ від 10.09.2020р. № 103 ). Річний план спрямований на реалізацію стратегії розвитку закладу. До формування річного плану роботи залучено учнівське самоврядування та педагогічні працівники (100%). Річний план виконали.

Освітню програму закладу розроблено на основі Типових освітніх програм з посиланням на чинну нормативно-правову базу. Освітня програма , схвалена педагогічною радою (протокол від 27.08.2020р. № 1) та затверджена керівником закладу, виконана.

Реалізація річного плану роботи обговорюваласяся на педагогічній раді, а у разі потреби, коригувалася. 95% вчителів вважають, що педагогічна рада функціонує системно та ефективно. Під час засідань розглядаються актуальні питання діяльності закладу, рішення приймаються колегіально та демократично.

У закладі затверджено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, до розробки якого залучалися майже всі учасники освітнього процесу. 

Два роки поспіль проводиться комплексне самооцінювання освітньої діяльності. Отримані результати враховуються при плануванні роботи закладу освіти.

 Керівництво школи  вживає заходи для створення належних умов діяльності закладу: вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається до засновника за потреби (листи щодо виділення коштів для проведення ремонтних  робіт та покращення матеріально-технічної бази, створення комфортного середовища.)

За результатами опитування переважна більшість учасників освітнього процесу задоволені загальним психологічним кліматом закладу освіти ( 86 % учнів, 100 %  педагогів)

Керівництво закладу освіти доступне для спілкування з учасниками освітнього процесу, представниками місцевої громади, в тому числі завдяки   використанню сучасних засобів

комунікації. Вчасно розглядає звернення учасників освітнього процесу та вживає відповідні заходи реагування. Інформація про освітню діяльність розміщена на сайті, сторінках соціальних мереж та на інформаційних стендах закладу, систематично оновлюється.

Усі педагогічні працівники працюють за фахом. Відсутні вакантні посади.

Дирекція з метою підвищення якості освітньої діяльності  постійно застосовує заходи морального та матеріального заохочення до педагогічних працівників.

Умови, створені в закладі освіти, сприяють постійному підвищенню кваліфікації, чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації педагогічних працівників, що підтверджують  100 %  опитаних вчителів.

Розроблений, затверджений та оприлюднений орієнтовний план    підвищення кваліфікації з урахуванням пропозицій педагогічних  працівників. Педагоги вважають,  що  керівництво закладу освіти сприяє їхньому професійному розвиткові.

Переважна більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні права в закладі

освіти не порушуються,  їхні пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень (96% учнів, 100% вчителів, 84% батьків).

Керівництво закладу підтримує конструктивні освітні та громадські ініціативи учасників освітнього процесу. Режим роботи закладу  враховує потреби учасників освітнього процесу, особливості діяльності закладу. Розклад навчальних занять у закладі освіти сформований відповідно до освітньої програми та відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

Індивідуальні освітні траєкторії учнів розробляються лише за заявою батьків для тих учнів, які навчаються за індивідуальною формою здобуття освіти та для дітей з особливими освітніми потребами, для яких організоване інклюзивне навчання.

Керівництво закладу забезпечує реалізацію заходів з формування академічної доброчесності. Водночас є потреба в удосконаленні окремих управлінських процесів закладу освіти, зокрема: 

  • створення умов для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами та учнів, які навчаються за індивідуальною формою здобуття освіти;
  • посилення контролю за організацією освітнього процесу;
  • прийняття управлінських рішень, які стосуються усіх учасників освітнього процесу, з урахуванням їхніх пропозицій;
  • залучення представників учнівського самоврядування, батьків здобувачів освіти до  внесення змін ( за потреби) до внутрішньої системи забезпечення якості освіти та освітньої діяльності ЗО.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.